Limit pasażerów również w pojazdach 9+

Na konferencji 31 marca br. minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że należy ograniczyć ruch społeczny o 80% i wtedy dopiero mamy szansę opanować pandemię.

 

 

 

Dlatego od 2 kwietnia br. wejdzie ograniczenie, które już od pewnego czasu obowiązuje w transporcie publicznym. W autobusach i busach przewoźników prywatnych, będzie mogło jechać tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe (czyli jeśli w busie jest 20 miejsc, to do tego pojazdu może wejść maksymalnie 10 osób). Minister dodał, że wszystkie modele epidemiczne pokazują, że wzrost ilości chorych jest wykładniczy, czyli się podwaja, w zawiązku z czym wprowadzone ograniczenia są szansą na zahamowanie, a docelowo i na wyjście z epidemii.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem