Likwidacja białych plam

W dniu dzisiejszym wchodzi w życie ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o użyteczności publicznej (Dz.U. 2019, poz. 1123)

W związku z zapisami ustawy, dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy oraz na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był utrudniony lub niemożliwy. 

Przewoźnicy - Polscy przedsiębiorcy!!!

w związku z powyższym, to jak zwykle na waszych barkach spoczywa pomoc i zabezpieczenie potrzeb społecznych. Weźcie sprawy w swoje ręce i informujcie pasażerów oraz lokalne samorządy, w tym Sołtysów i Radnych o możliwości ubiegania się z budżetu państwa o dofinansowanie na nowe połączenia autousowe - linie regularne.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem