XII posiedzenie Rady Konsultacyjnej w GITD

      W dniu 9 listopada 2018 miało miejsce dwunaste posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Główny Inspektor Transportu Drogowego wraz z Dyrektorem Tomaszem Praratem zaprezentowali przebieg procesu przejęcia systemu opłat drogowych z GDDKiA. Następnie udzielono odpowiedzi na zgłaszane przez stronę społeczną postulaty i problemy przy wsparciu kierownictwa Departamentu Prawnego. 

Członkowie delegacji z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych aktywnie uczestniczyli w większości tematów poruszanych ze stroną społeczną m.in. takich jak zasady interpretacji pory nocnej, zasady dokumentowania czasu pracy kierowców, problemy z ukraińskim prawem jazdy, czy weryfikowanie fałszywych dokumentów zgłaszanych do świadectw kierowcy. Zainteresowanych powyższymi tematami członków stowarzyszenia zapraszamy do korzystania z konsultacji naszego biura prawnego w każdą środę między 13.00 a 15.00.

 

             Przedstawiony przez OSPO problem przedłużających się kontroli w przewozie osób prowadzonych przy pełnym stanie autobusu. Utrudnienie z tym związane nie tylko wydłużają czas pracy kierowcy ale przede wszystkim generują roszczenia po stronie klientów. Stąd postulat, aby kontrole prowadzić przy pustym stanie autobusu lub na przystanku/ parkingu końcowym. Podkreślono również problem nakładania nieadekwatnych sankcji do stwierdzonych naruszeń, np. odprysk na szybie. O wszelkich tego typu kontrowersyjnych kontrolach przewoźnicy na prośbę GITD winni informować Inspektorat celem wyeliminowania patologii. Dlatego zachęcamy do zgłaszania kontroli do biura naszego stowarzyszenia które noszą znamiona utrudniania wykonywania przewozów. Takie wyjątkowe sytuacje przedstawimy na kolejnym posiedzeniu Społecznej Rady Konsultacyjnej w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem